Ogrodzenia Gabionowe

Ogrodzenia gabionowe to ogrodzenia wykonane z połączonych ze sobą gabionowych koszy. To rozwiązanie bardzo funkcjonalne i estetyczne zarazem; zdaje się, że właśnie dzięki takiemu połączeniu zdobywają coraz to większą popularność.

Charakterystyka

Podstawową funkcją ogrodzenia jest zapewnienie mieszkańcom posesji bezpieczeństwa poprzez uniemożliwienie wstępu na jej teren nieproszonym gościom. Ogrodzenia gabionowe doskonale się z tej funkcji wywiązują, gdyż są niezwykle solidne i wytrzymałe. Poza tym, niektórzy zwracają jeszcze uwagę na to, by ogrodzenie ochraniało ich przed ciekawskim wzrokiem przechodniów. Tu również ogrodzenia gabionowe spełniają nasze oczekiwania- dzięki nim mamy pewność, że nikt do naszego ogródka zaglądać nie będzie.

Ogrodzenia gabionowe mają jeszcze jeszcze jedną wielką zaletę, na którą powinni zwrócić uwagę wszyscy, którzy nie lubią słuchać dźwięków dochodzących z ulicy. Ogrodzenia gabionowe bowiem bardzo dobrze tłumią hałas. Nie musimy więc już tak bardzo przejmować się, że mieszkamy przy zbyt ruchliwej ulicy i czasami nie słyszymy nawet własnych myśli.

Jeśli chodzi o wartości estetyczne, ogrodzenia gabionowe są bardzo efektowne i oryginalne, a dzięki możliwości wypełnienia koszy gabionowych, z których są wykonane, różnego rodzaju materiałami, sami decydujemy o tym, jakiego charakteru, w sensie stylistycznym, nasze ogrodzenie nabierze. Ogrodzenia gabionowe pasują do posesji o wyglądzie klasycznym, stylizowanym na stare dworki etc. jak i tych, których projekty są dużo bardziej nowoczesne, nawet nowatorskie.

Materace Gabionowe

Materace gabionowe, czyli gabiony przypominające kształtem materace właśnie, stosuje się zwykle do umacniania różnego rodzaju zbiorników wodnych. Czasami wykłada się nimi również ich dna. Zabezpieczają przed erozją i umacniają również grunty jako takie oraz różnego rodzaju skarpy, zsypy etc.

Materace gabionowe mają więc bezpośredni kontakt z wodą, niezależnie od tego, czy umieszczone sa w obrębie zbiornika wodnego czy nie, ale nie trzeba obawiać się, że ulegną, z tego tytułu, rdzewieniu- materace gabionowe dobrze zabezpieczane są przed korozją podczas produkcji.

Materace gabionowe dobrze spełniają swe zadanie dzięki swemu specyficznemu kształtowi. Są dość niskie w porównaniu z pozostałymi wymiarami, a więc łatwo jest dopasować ich ułożenie do nawet bardzo nierównej powierzchni. Łatwo zrozumieć ową zależność, gdy wyobrazimy sobie np. koc rozkładany podczas pikniku w lesie. Niezależnie od tego czy położymy go na wystającym korzeniu czy szyszkach, będzie idealnie przylegać do powierzchni. Tak samo zachowują się materace gabionowe.

O wymiarach i wypełnieniu, jakie będą mieć zamawiane materace gabionowe, decyduje klient. Dzięki temu kupi dokładnie taki produkt jakiego potrzebuje. Na zakończenie warto dodać, że materace gabionowe są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również łatwe i szybkie w montażu. Ponadto, pięknie się prezentują, wtapiając w konkretny krajobraz. Szybko zarastają roślinnością, co również może działać na ich korzyść w sensie walorów estetycznych.

Podsumowując, można powiedzieć, że ogrodzenia gabionowe to ogrodzenia idealne- łączą w sobie wszystko to, czego od dobrego ogrodzenia oczekujemy.