Bramy Rozwierne

Bramy rozwierne to klasyczne i optymalne zarazem rozwiązanie dla wszystkich właścicieli garażów lub innego rodzaju obiektów usługowych, magazynów etc. Charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa, eleganckim wyglądem oraz możliwością wyposażenia ich w dodatkowe akcesoria przekładające się na znaczące zwiększenie ich funkcjonalności.

Bramy rozwierne – najważniejsze informacje

Bramy rozwierne to konstrukcje stalowe, które mogą być malowane na niemal dowolnie wybrany kolor i wykonywane w niemalże każdych wymiarach. Występują w dwóch odsłonach – tak jedno-, jak i dwuskrzydłowej. Warto również wiedzieć, że mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je bowiem nie tylko na posesjach prywatnych (choć ich właściciele bardzo sobie owo rozwiązanie konstrukcyjne cenią), lecz także w różnego rodzaju punktach obsługowych, serwisowych, magazynowych, przemysłowych, handlowych etc. Bramy rozwierne cechuje przede wszystkim ich wysoka funkcjonalność oraz fakt, iż dzięki odpowiednim zabezpieczeniom gwarantują wysokie bezpieczeństwo, uniemożliwiając dostanie się do danego garażu czy wspomnianej wyżej placówki osobom postronnym, nieproszonym.

Bramy rozwierne – zalety

Bramy rozwierne, co zostało już zasygnalizowane, mają naprawdę wiele zalet. Na samym początku warto wspomnieć np. o tym, że są one odpowiednio zabezpieczane przed korozją, co sprawia, iż ich właściciele nie muszą tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe zabiegi konserwacyjne, których mogłaby wymagać inna brama. Warto również przypomnieć, że konstrukcja oraz proces produkcji bram rozwiernych pozwala na ich doskonałe dopasowanie do potrzeb właściciela budynku czy garażu, w którym brama tego typu będzie zamontowana; bramy te malowane są na różne kolory i produkowane w różnych wymiarach, w dwóch wersjach, ze skrzydłami symetrycznymi lub asymetrycznymi, co umożliwia ich pełną personalizację. Zawsze jednak prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko, robiąc dobre wrażenia na gościach czy klientach. Wygląd to jednak nie wszystko – również w przypadku bram. Dlatego właśnie należy tu dodać, iż bramy rozwierne są bardzo funkcjonalne. Wykonane z odpowiednio trwałych materiałów (ocynkowanych stalowych profili zamkniętych), montowane na solidnych zawiasach, wyposażone w samozatrzaskowe rygle i zamykane na metalowy zamek, są wytrzymałe i trudne do sforsowania. Co więcej, wyposażone są w ograniczniki i stopki, które blokują skrzydła bramy przed otwarciem się w stopniu niepożądanym przez właściciela oraz przed ich samoczynnym (czy wywołanym przez niekontrolowane czynniki zewnętrzne) zamknięciem się. Nie można również zapominać o tym, że bramy rozwierne są bardzo proste i szybkie w montażu – montażu, który to, o czym należy wspomnieć, nie wymaga nadproża (stąd właśnie bramy rozwierne mogą być montowane w niemal każdym, nawet starym, garażu). Co więcej, nie wymagają one poświęcenia im dodatkowego miejsca w garażu, a więc pozwalają na maksymalne wykorzystywanie jego wewnętrznej przestrzeni. Tym samym doskonale sprawdzają się w przypadku garażów czy innego rodzaju budynków przemysłowych o małej powierzchni.

Dodatkowe opcje

Jedną z najciekawszych opcji dodatkowego wyposażania bram rozwiernych jest możliwość ich ocieplania (tj. ocieplenia ich skrzydła). Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla wszystkich tych, którym zależy na poczynieniu znaczących oszczędności na ogrzewaniu garażu, gdyż ocieplana brama w znacznym stopniu ogranicza straty ciepła. Warto również wiedzieć, iż bramy rozwierne mogą być sterowane przy pomocy automatyki, która to usprawnia ich obsługę i sprawia, że staje się ona jeszcze łatwiejsza. Bramy rozwierne o dużych gabarytach mogą być również wyposażone w dodatkowe drzwi serwisowe, co jest, co jasne, szczególnie ważne i przydatne dla wszystkich punktów serwisowych.