Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe to bramy wykorzystywane nie na posesjach prywatnych, ale na terenach placówek przemysłowych, handlowych lub usługowych itd. Zastosowanie to nijak nie oznacza jednak, że bramy te powinny charakteryzować się w jakimkolwiek sensie czy stopniu niższą jakością – przeciwnie!

Gdzie wykorzystywane są bramy przemysłowe?

Bramy tzw. przemysłowe wykorzystywane są m.in. przez fabryki, magazyny, hale handlowe, serwisy, warsztaty (np. samochodowe) etc. Ogólnie rzecz biorąc, tam, gdzie oferowane są potencjalnym klientom dane usługi czy towary i gdzie, niekiedy, miejsce mają wymiany, uczestnicy których przekazują sobie środki finansowe.

Bramy przemysłowe, właśnie z tego powodu, muszą być wytrzymałe i, dokładnie tak jak np. ogrodzenia, chronić znajdujące się na danej parceli mienie i przebywających nań ludzi przed ewentualnymi próbami wtargnięcia na ten teren intruzów.

Rodzaje i Typy

Do najczęściej wybieranych bram przemysłowych należą:
  • bramy segmentowe
  • bramy rolowane
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się dziś na zamówienie, zakup i montaż (choć warto zaznaczyć, że nie tylko bram, ale również i ogrodzeń) z profili stalowych. Rozwiązanie to nie jest oczywiście możliwe do zastosowania w pewnych okolicznościach (np. wtedy, gdy chcemy, by brama była bezpośrednim wejściem do warsztatu czy serwisu), niemniej uznawane jest za optymalne w bardzo wielu sytuacjach. Bramy z profili stalowych mają bowiem dużo zalet.

Czym się cechują? Co trzeba o nich wiedzieć?

Profile stalowe

Bramy i ogrodzenia ze wspomnianych profili należą do tak zwanych lekkich konstrukcji stalowych. Jedną z ich cech charakterystycznych jest to, że powstają one głównie dzięki wykorzystaniu technologii zimnego walcowania. Pozwala to na m. in. wykonywanie rur o nietypowym przekroju, a więc na realizowanie bardzo różnorodnych projektów czy dostosowanie wyglądu całej konstrukcji do potrzeb czy preferencji zamawiającego.

Bramy przemysłowe wykonane z profili stalowych

Bramy ze stalowych profili swoim wyglądem przypominają w pewnym sensie bramy kute, niemniej są od nich tak tańsze, jak i lżejsze. Charakteryzują się za to stosunkowo dużą wytrzymałością i sztywnością, co sprawiło, że zaczęły cieszyć się ogromną popularnością (która to bezustannie rośnie!).
Warto również wiedzieć, że bramy z profili mogą być równie estetyczne. Można bowiem łączyć je z przeróżnymi elementami wykończeniowymi czy dekoracyjnymi, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie.

Dlaczego warto wybierać bramy z profili stalowych?

Odpowiedź na to pytanie nie może być prosta dlatego, iż argumentów za wykorzystywaniem bram z profili stalowych jest bardzo wiele.
Na początku warto podkreślić, że bramy te są niezwykle wytrzymałe. Doskonale spełniają więc swą rolę ochronną. Ich wybór pozwala jednak na dokonanie pewne oszczędności – oszczędności pieniędzy, czasu oraz energii. Bramy z profili są bowiem tańsze od typowych bram stalowych (czyli bram kutych), łatwiej i szybciej się je montuje oraz, w razie potrzeby, demontuje.

Przedstawiając zalety bram z profili stalowych, nie można nie wspomnieć o tym, że charakteryzują się one wysokimi walorami estetycznymi. Wykorzystywana do ich produkcji technologia pozwala, jak wspominaliśmy, na uzyskiwanie zróżnicowanych rezultatów wizualnych. Dotyczy to nie tylko szkieletu konstrukcji, lecz też i jej elementów dekoracyjnych.

Warto również wspomnieć o tym, iż bramy z profili stalowych, jeśli zostaną odpowiednio wykończone, zabezpieczone są przed korozją dzięki np. ogniowemu cynkowaniu czy malowaniu proszkowemu. Tym samym przez wiele lat nie trzeba przejmować się zabiegami konserwacyjnymi, co, tu znów, pozwala na kolejne oszczędności.

Polecamy nasze bramy przemysłowe z profili stalowych

Oferowane przez nas bramy przemysłowe z profili stalowych to konstrukcje najlepszej jakości – są stabilne, niezwykle wytrzymałe, prezentują się elegancko i są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Mogą być obsługiwane tak manualnie, jak i z wykorzystaniem nowoczesnej automatyki, dzięki czemu ich otwieranie oraz zamykanie będzie jeszcze prostsze! Produkowane i montowane przez nas bramy to konstrukcje bardzo lekkie, niemniej gwarantujące bezpieczeństwo, gdyż chroniące przed ewentualnymi próbami wtargnięcia na dany teren intruzów.

Wszystkich zainteresowanych zakupem najlepszej jakości lekkich bram stalowych zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub wizyty w naszej siedzibie. Jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt i zawsze staramy się o najwyższy poziom świadczonych przez nas usług. Rozumiemy bowiem potrzeby wszystkich naszych klientów.